Lektorzy

Shane Kurczewski

lektor

Born in beautiful North Wales, at the age of 18 I left for the bright lights of London to study at the prestigious Drama Centre London whose alumni include Sir Anthony Hopkins, Sean Connery and more recently Michael Fassbender and Tom Hardy. Following graduation and completion of my bachelors degree, I worked both in the U.K and internationally as an actor. I then began teaching the British equivalent of "matura" examination. My initial contact with teaching children began when I was invited to teach on a residential course for children and young people with learning difficulties. Since emigrating to Poland in 2010, I have been working as an English Instructor in private kindergartens and primary schools throughout Warsaw , developing and implementing English language courses for children with huge success. I am passionate about the education of children through the medium of play and "real life" based scenarios in which talk and conversation play a vital role along side traditional teaching methods. When I am not working , my passion is travel, and I have been fortunate to have visited many countries far and wide, experiencing many different cultures and ways of life.

DAVID THOMPSON

lektor

Hi! My name is David. I moved to Poland 8 years ago and I love it here. I love teaching English, it has become my passion and my Mum always told me that sharing is caring! I like to teach simply because I enjoy it, I like to see people making the connections between their language and mine. My lessons are energetic, realistic and fun. I am a qulaified teacher with a CELTA certificate and lots of experience. In my precious free time I enjoy cycling, reading and photography.

JAROSŁAW OLEJNICZAK

lektor

Witam, Nazywam się Jarosław Olejniczak, pochodzę z Lubelszczyzny i od dziewięciu lat zajmuję się nauczaniem języka angielskiego dzieci, młodzieży i dorosłych. Ukończyłem filologię angielską na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej. Pasjonuję się teatrem, sztuką cyrkową oraz muzyką. Jestem założycielem amatorskiego teatru TIK oraz współorganizatorem wielu przedsięwzięć kulturowych, podczas których niejednokrotnie przyszło mi współpracować z dziećmi. Za najważniejszą rzecz w nauczaniu języka angielskiego uważam pomysłowość, poczucie humoru i dystans do samego siebie. To dzięki tym cechom możliwe jest zainteresowanie młodego człowieka nie tylko nauką języków obcych, ale i poznawaniem otaczającego świata. Nauczanie angielskiego jest dla mnie nie tylko zajęciem ale i pasją.

DARIA WYRZYKOWSKA

lektor

Nauczaniem języka angielskiego zajmuję się od kilku lat. Na co dzień pracuję z młodzieżą oraz dorosłymi. Uważam, że uczenie nastolatków to najlepsze zajęcie na świecie! Uwielbiam w nich pomysłowość, ogrom pozytywnej energii oraz niesamowite poczucie humoru! Moje hobby to rysowanie karykatur znajomych, jazda na rolkach, gra na pianinie, filmy kostiumowe oraz śledzenie muzycznych nowinek z kategorii ‘indie rock’. Jeśli chcesz popracować nad swoim angielskim zapraszam na moje zajęcia. Będzie wesoło! Czeka nas również sporo pracy. W końcu naszym celem jest Twój postęp. To właśnie on mnie motywuje! Do zobaczenia w You Can Talk!

KATARZYNA WILKES

lektor

Hello everyone  Moja przygoda z językiem angielskim zaczęła się już bardzo dawno. Od zawsze wiedziałam, że języki to moja pasja jednak minęło trochę czasu bym mogła móc dzielić się nią profesjonalnie z innymi. W 2006 roku po raz pierwszy wyjechałam do Stanów Zjednoczonych na wakacje, natomiast wyjazd kilkumiesięczny przerodził się w prawie dwa lata. Po zaznaniu życia za granicą zdecydowałam przenieść się do innego angielskojęzycznego kraju, a mianowicie Anglii. W mieście Nottingham ukończyłam studia na kierunku TESOL (nauczanie j. angielskiego) z Językoznawstwem. Podczas tych studiów zaopatrzyłam się w niezbędną mi wiedzę i praktykę z dziedziny nauczania angielskiego. Poza studiami zdobyłam również międzynarodowy certyfikat dla nauczycieli j. angielskiego -CELTA , który jest rozpoznawany na całym świecie. Nauczanie to moja pasja i życie i nie mogę się doczekać aby podzielić się nią z Wami.

KAROLINA STĘPNIEWSKA

lektor

Hello, moja przygoda z angielskim rozpoczęła się dzięki muzyce. Jako nastolatka tak bardzo chciałam wiedzieć, o czym śpiewa mój ulubiony zespół, że ze słownikiem w ręku przetłumaczyłam słowa wszystkich ich piosenek. Słowo po słowie! To wiekopomne dzieło niestety nie przetrwało, ale skierowało mnie na właściwe tory: zaczęłam uczyć się języka angielskiego, korespondować z ludźmi z całego świata i mogłam już tłumaczyć teksty bez słownika! Jestem absolwentką Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Krakowie, uczyć zaczęłam w 1997 roku. Wiele podróżowałam po anglojęzycznych krajach, mieszkałam w Stanach - w San Francisco i na Hawajach. Dynamizm i energia podczas zajęć to coś, co nie przestaje mnie fascynować. Nie wyobrażam sobie też lekcji bez solidnej porcji śmiechu. Czasem zapominam się, kiedy wchodzę na swój ulubiony temat: jedzenie, ale staram szybko przywołać się do porządku!MONIKA CZAJKOWSKA-BAGIŃSKA

lektor

Hello! Jestem absolwentką filologii angielskiej ze specjalnością nauczycielską. Język angielski to dla mnie sposób na życie. Kiedyś ktoś mądry powiedział „wybierz pracę, którą kochasz a nie będziesz musiał przepracować ani jednego dnia w swoim życiu” – a ja się pod tym podpisuję  Jestem pełną energii pasjonatką angielskiego i moim celem jest zarażenie uczniów swoim entuzjazmem oraz motywowanie ich do ciągłego zgłębiania swojej wiedzy i zdobywania nowych umiejętności. Uwielbiam pracować z ludźmi i wierzę, że zaangażowanie ze strony nauczyciela i uczniów to przepis na wspólny sukces. Ponadto intryguje mnie psychologia, a dokładnie mowa ciała, komunikacja niewerbalna oraz tajniki mikroekspresji, co pozwala mi jeszcze lepiej obserwować moich uczniów. W wolnych chwilach kocham tańczyć i aktywnie spędzać wolny czas, głownie jeżdżąc na rowerze i rolkach. Książki czytam w drodze do pracy :)

lektor

Hola! Zapraszam wszystkich do poznania języka hiszpańskiego, który miałem okazję przyswoić mieszkając od najmłodszych lat w Hiszpanii. Otwartość ludzi, ich kultura, oraz pozytywne nastawienie do innych spowodowała moją chęć kontynuowania przygody z tym pięknym językiem. Po powrocie do Polski skończyłem filologię hiszpańską, która jeszcze lepiej pozwoliła mi poznać ten język, jak i nabrać przygotowania metodycznego do prowadzenia zajęć z osobami w każdym przedziale wiekowym, na które serdecznie zapraszam. Mam nadzieję, że moje nastawienie na mówienie, oraz otwartość na zajęciach, doda każdemu pewności siebie oraz utwierdzi, że warto znać trzeci najbardziej używany język na świecie.

MARTA GOŁĘBIEWSKA

lektor

Jestem magistrem filologii angielskiej, a moja przygoda z nauczaniem rozpoczęła się w 2007 roku. Od tamtego momentu nauczanie języka, w szczególności dzieci i młodzieży, stało się moją pasją. Nauka języka przez najmłodszych to przykład tzw. niesformalizowanego uczenia się. Dziecko bawiąc się nie wie, że się uczy, a uczy się całym swoim ciałem, uaktywnia przy tym zmysły wzroku, słuchu, dotyku, smaku i węchu. Na swoich zajęciach staram się aktywizować uczniów i sprawiać, aby uczyli się z chęcią i zainteresowaniem. Wykorzystuję do tego liczne materiały wizualne, gry językowe, quizy i piosenki. Praca z dziećmi przynosi mi wiele satysfakcji i wymiernych sukcesów. Poza nauczaniem pasjonuję się sportem - jeżdżę na rowerze, gram w tenisa, biegam. W czasie wolnym uwielbiam podróżować.

AGNIESZKA GOTCHOLD

lektor

Hello there I am a graduate with honours of three departments at University of Warsaw: the American Studies Center, the Institute of English Studies and the Institute of Applied Linguistics with German and French. Currently I am a PhD student at the Faculty of "Artes Liberales" at University of Warsaw. My interests are American, English, German and French literatures, myth reception, psychoanalysis, feminism, etc. For academic purposes I write almost exclusively in English and German. I started teaching English when I was 17. I lived in the UK and Germany. I love teaching, for it is a rewarding experience which gives me a lot of satisfaction and energy. Teenagers, preparing for various kinds of exams, and adults, wishing to learn Business English, are my main focus. I concentrate mostly on upper-intermediate and advanced learners. I also teach German and French. Teaching someone to speak a foreign language is a real-life adventure for me!

AGNIESZKA BERNAŚ

lektor

Jestem absolwentką kwalifikacyjno-metodycznych studiów nauczania języka angielskiego w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej w Warszawie. Moja przygoda z językiem angielskim rozpoczęła się w szkole podstawowej wraz z pierwszymi lekcjami. Potem, po latach nauki, sama zaczęłam udzielać lekcji, przygotowywałam uczniów do egzaminów gimnazjalnych i maturalnych, mieszkałam w Anglii i Irlandii, a od ponad czterech lat pracuję w szkołach językowych z grupami na różnym poziomie zaawansowania i w różnym wieku. Na lekcjach dbam o to, żeby była świetna atmosfera – w końcu nauka języka powinna być czystą przyjemnością. Staram się aby każdy uczeń został zauważony, doceniony i mógł wykazać się swoimi unikalnymi talentami. Nie mam jednego przepisu prowadzenia lekcji – każda grupa jest inna i potrzebuje indywidualnego podejścia, dlatego wykorzystuję różne techniki aktywujące wszystkie rodzaje inteligencji i uwzględniające różne style uczenia się. Uczenie jest dla mnie prawdziwą frajdą. Najwspanialszy jest moment kiedy uczniowie przechodzą pewną niewidzialną granicę i nagle zaczynają mówić – często okazuje się wtedy, że sami są zdziwieni tym ile już potrafią. To jest dopiero satysfakcja! Cieszę się, że mogę uczyć w szkole im. Sempołowskiej, której jestem absolwentką. Prywatnie uwielbiam podróże, przyrodę, ludzi, dobrą książkę i zumbę.

GRZEGORZ CHYLIŃSKI

lektor

Witam serdecznie. Jestem absolwentem Wydziału Lingwistyki Stosowanej, posiadam dyplom egzaminu CPE. Od 14 lat uczę języka angielskiego w renomowanym warszawskim liceum, od blisko 8 lat jestem egzaminatorem Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, w związku z czym rokrocznie sprawdzam matury pisemne a także przewodniczę komisjom podczas egzaminów ustnych. Lubię uczyć grupy na każdym poziomie, nauczaną tematykę staram się prezentować w taki sposób, by uczeń przychodził na zajęcia zmotywowany i nie postrzegał języka angielskiego jedynie jako kolejnego koniecznego przedmiotu do zaliczenia. Jestem otwarty na wszelkie merytoryczne pytania ze strony uczniów i zawsze zachęcam, by nie bać się ich zadawać.