Lektorzy

MILENA NIEWĘGŁOWSKA

lektor

Witam wszystkich serdecznie! Jestem magistrem filologii angielskiej. Język angielski jest moją pasją, a swoją przygodę z nim zaczęłam w wieku 7 lat. Nauczaniem zajmuję się od 2005 roku. W trakcie tego okresu miałam możliwość pracowania z wieloma grupami, zróżnicowanymi ze względu na wiek jak i na poziom zaawansowania. Dzięki temu zdobyłam bezcenne doświadczenie, które pomaga mi w codziennej pracy. Podczas zajęć z uczniami staram się przekazywać im swoją wiedzę i zapał do nauki. Kładę nacisk na przyjazną i motywującą atmosferę oraz na systematyczność. Uważam, że to najważniejsze rzeczy w procesie przyswajania wiedzy i klucz do osiągnięcia sukcesu. Największą radość z nauczania czerpię obserwując rozwój swoich podopiecznych, ich małe i duże postępy. W wolnych chwilach chętnie sięgam po książkę, "wskakuję" na rower, idę popływać lub tańczę.

Shane Kurczewski

lektor

Born in beautiful North Wales, at the age of 18 I left for the bright lights of London to study at the prestigious Drama Centre London whose alumni include Sir Anthony Hopkins, Sean Connery and more recently Michael Fassbender and Tom Hardy. Following graduation and completion of my bachelors degree, I worked both in the U.K and internationally as an actor. I then began teaching the British equivalent of "matura" examination. My initial contact with teaching children began when I was invited to teach on a residential course for children and young people with learning difficulties. Since emigrating to Poland in 2010, I have been working as an English Instructor in private kindergartens and primary schools throughout Warsaw , developing and implementing English language courses for children with huge success. I am passionate about the education of children through the medium of play and "real life" based scenarios in which talk and conversation play a vital role along side traditional teaching methods. When I am not working , my passion is travel, and I have been fortunate to have visited many countries far and wide, experiencing many different cultures and ways of life.

DAVID THOMPSON

lektor

Hi! My name is David. I moved to Poland 8 years ago and I love it here. I love teaching English, it has become my passion and my Mum always told me that sharing is caring! I like to teach simply because I enjoy it, I like to see people making the connections between their language and mine. My lessons are energetic, realistic and fun. I am a qulaified teacher with a CELTA certificate and lots of experience. In my precious free time I enjoy cycling, reading and photography.

JAROSŁAW OLEJNICZAK

lektor

Witam, Nazywam się Jarosław Olejniczak, pochodzę z Lubelszczyzny i od dziewięciu lat zajmuję się nauczaniem języka angielskiego dzieci, młodzieży i dorosłych. Ukończyłem filologię angielską na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej. Pasjonuję się teatrem, sztuką cyrkową oraz muzyką. Jestem założycielem amatorskiego teatru TIK oraz współorganizatorem wielu przedsięwzięć kulturowych, podczas których niejednokrotnie przyszło mi współpracować z dziećmi. Za najważniejszą rzecz w nauczaniu języka angielskiego uważam pomysłowość, poczucie humoru i dystans do samego siebie. To dzięki tym cechom możliwe jest zainteresowanie młodego człowieka nie tylko nauką języków obcych, ale i poznawaniem otaczającego świata. Nauczanie angielskiego jest dla mnie nie tylko zajęciem ale i pasją.

KATARZYNA WILKES

lektor

Hello everyone  Moja przygoda z językiem angielskim zaczęła się już bardzo dawno. Od zawsze wiedziałam, że języki to moja pasja jednak minęło trochę czasu bym mogła móc dzielić się nią profesjonalnie z innymi. W 2006 roku po raz pierwszy wyjechałam do Stanów Zjednoczonych na wakacje, natomiast wyjazd kilkumiesięczny przerodził się w prawie dwa lata. Po zaznaniu życia za granicą zdecydowałam przenieść się do innego angielskojęzycznego kraju, a mianowicie Anglii. W mieście Nottingham ukończyłam studia na kierunku TESOL (nauczanie j. angielskiego) z Językoznawstwem. Podczas tych studiów zaopatrzyłam się w niezbędną mi wiedzę i praktykę z dziedziny nauczania angielskiego. Poza studiami zdobyłam również międzynarodowy certyfikat dla nauczycieli j. angielskiego -CELTA , który jest rozpoznawany na całym świecie. Nauczanie to moja pasja i życie i nie mogę się doczekać aby podzielić się nią z Wami.

OKSANA MIRCHUK

lektor

Welcome to the World of English) I fell in love with English at primary school and I’ve been a passionate since then. Five years ago I graduated with masters degree and my dream of being a teacher was about to start. I’ve been sharing my knowledge with enthusiasm, creating unusual lessons based on body language, mimes, gestures, games, video extracts, role plays, music and real life conversations. When I’m with children, I submerge into their world full of actions, emotions and surprises to boost the interest and curiosity as the student is way more likely to participate simply because it’s more fun. I do like cooperating with teenagers and adults as well, I use the word cooperate intentionally because we generate and cement knowledge only from our mutual work. The biggest pleasure for me is to observe student progress and satisfaction from the lesson. I’m convinced that everyone is able to speak a foreign language and the student’s journey into the new world begins from us.MONIKA CZAJKOWSKA-BAGIŃSKA

lektor

Hello! Jestem absolwentką filologii angielskiej ze specjalnością nauczycielską. Język angielski to dla mnie sposób na życie. Kiedyś ktoś mądry powiedział „wybierz pracę, którą kochasz a nie będziesz musiał przepracować ani jednego dnia w swoim życiu” – a ja się pod tym podpisuję  Jestem pełną energii pasjonatką angielskiego i moim celem jest zarażenie uczniów swoim entuzjazmem oraz motywowanie ich do ciągłego zgłębiania swojej wiedzy i zdobywania nowych umiejętności. Uwielbiam pracować z ludźmi i wierzę, że zaangażowanie ze strony nauczyciela i uczniów to przepis na wspólny sukces. Ponadto intryguje mnie psychologia, a dokładnie mowa ciała, komunikacja niewerbalna oraz tajniki mikroekspresji, co pozwala mi jeszcze lepiej obserwować moich uczniów. W wolnych chwilach kocham tańczyć i aktywnie spędzać wolny czas, głownie jeżdżąc na rowerze i rolkach. Książki czytam w drodze do pracy :)

lektor

Hola! Zapraszam wszystkich do poznania języka hiszpańskiego, który miałem okazję przyswoić mieszkając od najmłodszych lat w Hiszpanii. Otwartość ludzi, ich kultura, oraz pozytywne nastawienie do innych spowodowała moją chęć kontynuowania przygody z tym pięknym językiem. Po powrocie do Polski skończyłem filologię hiszpańską, która jeszcze lepiej pozwoliła mi poznać ten język, jak i nabrać przygotowania metodycznego do prowadzenia zajęć z osobami w każdym przedziale wiekowym, na które serdecznie zapraszam. Mam nadzieję, że moje nastawienie na mówienie, oraz otwartość na zajęciach, doda każdemu pewności siebie oraz utwierdzi, że warto znać trzeci najbardziej używany język na świecie.

MARTA GOŁĘBIEWSKA

lektor

Jestem magistrem filologii angielskiej, a moja przygoda z nauczaniem rozpoczęła się w 2007 roku. Od tamtego momentu nauczanie języka, w szczególności dzieci i młodzieży, stało się moją pasją. Nauka języka przez najmłodszych to przykład tzw. niesformalizowanego uczenia się. Dziecko bawiąc się nie wie, że się uczy, a uczy się całym swoim ciałem, uaktywnia przy tym zmysły wzroku, słuchu, dotyku, smaku i węchu. Na swoich zajęciach staram się aktywizować uczniów i sprawiać, aby uczyli się z chęcią i zainteresowaniem. Wykorzystuję do tego liczne materiały wizualne, gry językowe, quizy i piosenki. Praca z dziećmi przynosi mi wiele satysfakcji i wymiernych sukcesów. Poza nauczaniem pasjonuję się sportem - jeżdżę na rowerze, gram w tenisa, biegam. W czasie wolnym uwielbiam podróżować.

AGNIESZKA GOTCHOLD

lektor

Hello there I am a graduate with honours of three departments at University of Warsaw: the American Studies Center, the Institute of English Studies and the Institute of Applied Linguistics with German and French. Currently I am a PhD student at the Faculty of "Artes Liberales" at University of Warsaw. My interests are American, English, German and French literatures, myth reception, psychoanalysis, feminism, etc. For academic purposes I write almost exclusively in English and German. I started teaching English when I was 17. I lived in the UK and Germany. I love teaching, for it is a rewarding experience which gives me a lot of satisfaction and energy. Teenagers, preparing for various kinds of exams, and adults, wishing to learn Business English, are my main focus. I concentrate mostly on upper-intermediate and advanced learners. I also teach German and French. Teaching someone to speak a foreign language is a real-life adventure for me!

GRZEGORZ CHYLIŃSKI

lektor

Witam serdecznie. Jestem absolwentem Wydziału Lingwistyki Stosowanej, posiadam dyplom egzaminu CPE. Od 14 lat uczę języka angielskiego w renomowanym warszawskim liceum, od blisko 8 lat jestem egzaminatorem Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, w związku z czym rokrocznie sprawdzam matury pisemne a także przewodniczę komisjom podczas egzaminów ustnych. Lubię uczyć grupy na każdym poziomie, nauczaną tematykę staram się prezentować w taki sposób, by uczeń przychodził na zajęcia zmotywowany i nie postrzegał języka angielskiego jedynie jako kolejnego koniecznego przedmiotu do zaliczenia. Jestem otwarty na wszelkie merytoryczne pytania ze strony uczniów i zawsze zachęcam, by nie bać się ich zadawać.