Lektorzy

KAROLINA URBAN

lektor

Jestem absolwentką Anglistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Od najmłodszych lat angielski był moją pasją i tą pasją lubię dzielić się z innymi. Dlatego też od dłuższego czasu zajmuję się nauką języka angielskiego na różnych poziomach zaawansowania i w różnych grupach wiekowych. Wyznaję zasadę, iż najwięcej z zajęć wyniosą uczniowie, którym nauka sprawia przyjemność, dlatego też prowadzę zajęcia w taki sposób, aby wszystkich zainteresować angielskim i rozbudzić w nich pasję do języka. Aby osiągnąć sukces w nauce języka obcego, motywuję zawsze do sumienności i systematyczności, ponad to zachęcam zawsze moich uczniów do praktyki języka angielskiego podczas wykonywania prostych czynności dnia codziennego. Postępy moich uczniów to najlepsze wynagrodzenie za moją pracę.

DARIA CZARNOTA-WAGNER

lektor

Jestem absolwentką filologii germańskiej. Swoją przygodę z niemieckim rozpoczęłam jako 10–letnia dziewczynka. Częste wyjazdy do krajów niemieckojęzycznych, kursy językowe za granicą, a później również praca. Jeszcze w liceum zdałam certyfikat ZD oraz ZMP. Swoją pasję do języka niemieckiego postanowiłam kontynuować na studiach filologicznych. Pracę jako tłumacz języka niemieckiego oraz lektor rozpoczęła już po uzyskaniu tytułu licencjata w wieku 21 lat. Już ponad 6 lat pracuje zawodowo jako tłumacz oraz lektor w kilku warszawskich szkołach językowych. Interesuje się językoznawstwem, a w szczególności zmianami, jakie mają miejsce w języku potocznym oraz młodzieżowym, czym zajęłam się podczas pisania pracy magisterskiej. Moje hobby to podróżowanie. Ulubione kierunki to Bawaria oraz Szwajcaria.

SEBASTIAN GÓŹDŹ

lektor

Witam serdecznie! We wczesnej młodości chłonąłem język angielski z licznych, popkulturowych źródeł, którymi się fascynowałem. Zaowocowało to wyborem kierunku edukacji jakim są studia językowe. Na początku było to Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych gdzie oprócz osiągnięcia płynności językowej nauczyłem się różnorodnych technik uczenia zarówno dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Następnym krokiem było podjęcie studiów amerykanistycznych na Uniwersytecie Warszawskim. W międzyczasie zdobyłem ponad sześcioletnie doświadczenie jako lektor pracujący w szkołach językowych na terenie Warszawy. Po zdobyciu tytułu magistra amerykanistyki uzupełniłem swoją edukację podyplomowymi studiami tłumaczeniowymi w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Praca z młodzieżą jest dla mnie inspirująca i stanowi ciekawe wyzwanie. Lubię używać na zajęciach multimediów, a ucząc staram się brać pod uwagę wszechobecność języka angielskiego w mediach elektronicznych i ich wpływ na tradycyjne rozumienie procesu nauczania.

lektor

Hola! Zapraszam wszystkich do poznania języka hiszpańskiego, który miałem okazję przyswoić mieszkając od najmłodszych lat w Hiszpanii. Otwartość ludzi, ich kultura, oraz pozytywne nastawienie do innych spowodowała moją chęć kontynuowania przygody z tym pięknym językiem. Po powrocie do Polski skończyłem filologię hiszpańską, która jeszcze lepiej pozwoliła mi poznać ten język, jak i nabrać przygotowania metodycznego do prowadzenia zajęć z osobami w każdym przedziale wiekowym, na które serdecznie zapraszam. Mam nadzieję, że moje nastawienie na mówienie, oraz otwartość na zajęciach, doda każdemu pewności siebie oraz utwierdzi, że warto znać trzeci najbardziej używany język na świecie.

MARTA GOŁĘBIEWSKA

lektor

Jestem magistrem filologii angielskiej, a moja przygoda z nauczaniem rozpoczęła się w 2007 roku. Od tamtego momentu nauczanie języka, w szczególności dzieci i młodzieży, stało się moją pasją. Nauka języka przez najmłodszych to przykład tzw. niesformalizowanego uczenia się. Dziecko bawiąc się nie wie, że się uczy, a uczy się całym swoim ciałem, uaktywnia przy tym zmysły wzroku, słuchu, dotyku, smaku i węchu. Na swoich zajęciach staram się aktywizować uczniów i sprawiać, aby uczyli się z chęcią i zainteresowaniem. Wykorzystuję do tego liczne materiały wizualne, gry językowe, quizy i piosenki. Praca z dziećmi przynosi mi wiele satysfakcji i wymiernych sukcesów. Poza nauczaniem pasjonuję się sportem - jeżdżę na rowerze, gram w tenisa, biegam. W czasie wolnym uwielbiam podróżować.

KATARZYNA SIEMIEŃSKA

lektor

Jestem absolwentką studiów tłumaczeniowych, posiadam liczne certyfikaty nauczycielskie i metodyczne (m.in [1] kursy MEN, CELTA, DELTA). Nauczam angielskiego od ponad 10 lat, w ciągu których uczyłam się i pracowałam w Polsce, Anglii, Tajlandii i Meksyku. Zajmuję się też tłumaczeniem, metodyką i jestem egzaminatorem Cambridge. Staram się być zawsze na bieżąco z nowymi trendami w nauczaniu zarówno dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Uczę na wszystkich poziomach zaawansowania i w różnych grupach wiekowych, kursy ogólne, egzaminacyjne, Business English, specjalistyczne. Na moich lekcjach zawsze mówimy wyłącznie po angielsku, ciężko pracujemy, ale i dobrze się bawimy! Największą radość sprawia mi kiedy po zajęciach uczniowie mówią "już koniec?" - to sprawia, że wiem, iż razem ze mną angażują się, aktywnie uczestniczą i nie mają czasu na nudę... W wolnym czasie uwielbiam podróżować lub choć czytać o podróżach oraz gotować egzotyczne potrawy azjatyckie i południowoamerykańskie. Nadal uczę się też hiszpańskiego więc dokładnie wiem jak to jest...;)

GRZEGORZ CHYLIŃSKI

lektor

Witam serdecznie. Jestem absolwentem Wydziału Lingwistyki Stosowanej, posiadam dyplom egzaminu CPE. Od 14 lat uczę języka angielskiego w renomowanym warszawskim liceum, od blisko 8 lat jestem egzaminatorem Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, w związku z czym rokrocznie sprawdzam matury pisemne a także przewodniczę komisjom podczas egzaminów ustnych. Lubię uczyć grupy na każdym poziomie, nauczaną tematykę staram się prezentować w taki sposób, by uczeń przychodził na zajęcia zmotywowany i nie postrzegał języka angielskiego jedynie jako kolejnego koniecznego przedmiotu do zaliczenia. Jestem otwarty na wszelkie merytoryczne pytania ze strony uczniów i zawsze zachęcam, by nie bać się ich zadawać.MILENA NIEWĘGŁOWSKA

lektor

Witam wszystkich serdecznie! Jestem magistrem filologii angielskiej. Język angielski jest moją pasją, a swoją przygodę z nim zaczęłam w wieku 7 lat. Nauczaniem zajmuję się od 2005 roku. W trakcie tego okresu miałam możliwość pracowania z wieloma grupami, zróżnicowanymi ze względu na wiek jak i na poziom zaawansowania. Dzięki temu zdobyłam bezcenne doświadczenie, które pomaga mi w codziennej pracy. Podczas zajęć z uczniami staram się przekazywać im swoją wiedzę i zapał do nauki. Kładę nacisk na przyjazną i motywującą atmosferę oraz na systematyczność. Uważam, że to najważniejsze rzeczy w procesie przyswajania wiedzy i klucz do osiągnięcia sukcesu. Największą radość z nauczania czerpię obserwując rozwój swoich podopiecznych, ich małe i duże postępy. W wolnych chwilach chętnie sięgam po książkę, "wskakuję" na rower, idę popływać lub tańczę.

KATARZYNA WILKES

lektor

Hello everyone  Moja przygoda z językiem angielskim zaczęła się już bardzo dawno. Od zawsze wiedziałam, że języki to moja pasja jednak minęło trochę czasu bym mogła móc dzielić się nią profesjonalnie z innymi. W 2006 roku po raz pierwszy wyjechałam do Stanów Zjednoczonych na wakacje, natomiast wyjazd kilkumiesięczny przerodził się w prawie dwa lata. Po zaznaniu życia za granicą zdecydowałam przenieść się do innego angielskojęzycznego kraju, a mianowicie Anglii. W mieście Nottingham ukończyłam studia na kierunku TESOL (nauczanie j. angielskiego) z Językoznawstwem. Podczas tych studiów zaopatrzyłam się w niezbędną mi wiedzę i praktykę z dziedziny nauczania angielskiego. Poza studiami zdobyłam również międzynarodowy certyfikat dla nauczycieli j. angielskiego -CELTA , który jest rozpoznawany na całym świecie. Nauczanie to moja pasja i życie i nie mogę się doczekać aby podzielić się nią z Wami.

MARTA PŁACHECKA

lektor

Hi, how are you? Jestem absolwentką Nauczycielskiego Kolegium Języka Angielskiego, magistrem Lingwistyki Stosowanej oraz magistrem kulturoznawstwa w Ośrodku Studiów Amerykańskich. Uczę od 1998 roku, pracowałam jako metodyk w jednej z warszawskich szkół językowych oraz jako reprezentant wydawnictwa językowego. Uczenie to moja pasja, a zaangażowanie uczniów daje mi olbrzymią satysfakcję. Prowadzone przeze mnie lekcje nastawione są na komunikację i pokazują uczniom praktyczne funkcje języka. Wykorzystuję pomoce audiowizualne i multimedialne. Wyznaję zasadę, że uczeń zmotywowany i wykorzystujący własną wiedzę i doświadczenie życiowe na lekcji przyswaja materiał dużo lepiej. Take care!

KAROLINA GAŁĄZKA

lektor

Jestem absolwentką Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych i filologii angielskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Pierwsze kroki w nauczaniu języka angielskiego stawiałam jeszcze w Kolegium podczas pracy w szkole podstawowej, w której sześcio i siedmiolatki zaczynały swoją przygodę z językiem obcym. Następnie wyjechałam do Londynu, gdzie łączyłam pracę z przygotowywaniem do egzaminu z biegłości języka organizowanego przez Uniwersytet w Cambridge. Po powrocie do kraju pracowałam dla szkół językowych oraz udzialałam korepetycji. Zamiłowanie do języka angielskiego zaprowadziło mnie do podjęcia dezycji o specjalistycznych studiach podyplomowych w londyńskim Imperial College, gdzie uczyłam się jak profesjonalnie tłumaczyć teksty naukowe, techniczne i medyczne z wykorzystaniem technologii translatorskich. Po dziesięciu latach spędzonych w Londynie, zdecydowałam się na powrót do Polski i na pracę lektora, która wpisana jest zarówno w moje wykształcenie, jak i w moje zainteresowania i pasję. Prywatnie, jestem zajętą mamą wesołego dwulatka, a w wolnych chwilach czytam angielską klasykę, słucham muzyki, śpiewam i piekę ciasta.

AGNIESZKA BERNAŚ

lektor

Jestem absolwentką kwalifikacyjno-metodycznych studiów nauczania języka angielskiego w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej w Warszawie. Moja przygoda z językiem angielskim rozpoczęła się w szkole podstawowej wraz z pierwszymi lekcjami. Potem, po latach nauki, sama zaczęłam udzielać prywatnych lekcji, przygotowywałam uczniów do egzaminów gimnazjalnych i maturalnych, mieszkałam w Anglii i Irlandii, a od ponad dwóch lat pracuję w szkołach językowych z grupami na różnym poziomie zaawansowania i w różnym wieku. Na lekcjach dbam o to, żeby było fajnie – w końcu nauka języka powinna być czystą przyjemnością. Staram się aby każdy uczeń został zauważony, doceniony i mógł wykazać się swoimi unikalnymi talentami. Nie mam jednego przepisu prowadzenia lekcji – każda grupa jest inna i potrzebuje indywidualnego podejścia, dlatego wykorzystuję różne techniki aktywujące wszystkie rodzaje inteligencji i uwzględniające różne style uczenia się. Nauczanie jest dla mnie prawdziwą frajdą. Najwspanialszy jest moment kiedy uczniowie przechodzą pewną niewidzialną granicę i nagle zaczynają mówić – często okazuje się wtedy, że sami są zdziwieni tym ile już potrafią. To jest dopiero satysfakcja! Prywatnie uwielbiam podróże, przyrodę, ludzi, dobrą książkę i zumbę.